Структура консалтингових компаній в галузі управлінського консалтинга в УКРАЇНІ
- філіали великих іноземних багатофункціональних фірм, що мають консультаційні проекти з українськими державними структурами з питань оподаткування, бюджетного регулювання, удосконалення нормативно-правової бази, а також обслуговуючі спільні та іноземні компанії в Україні банківські структури;
- представництва іноземних консультаційних фірм, які здійснюють стратегію завоювання нових ринків та досліджують привабливість українського ринку;
- іноземні консультаційні фірми, що працюють за програмами донорських організацій та надають технічну допомогу з питань управлінського консультування в пріоритетних галузях народного господарства (енергетика, транспорт, зв'язок, сільське господарство тощо);
- вітчизняні консультаційні фірми, які спеціалізуються на наданні послуг з питань приватизації підприємств, включаючи оцінку майна, підготовку документального супроводження процесу приватизації тощо;
- спеціалізовані консалтингові фірми, котрі надають консультаційні послуги по окремих напрямках управлінського консультування (бізнес-планування, фінансова оцінка, маркетинг, податкове планування, митне регулювання та інше).
Стимулювання розвитку вітчизняного консультаційного бізнесу пов'язане з необхідністю зменшити залежність української економіки від іноземних експертів та знизити витрати на іноземних високооплачуваних спеціалістів. До переваг вітчизняних консультантів безперечно відносяться знання ними глибинних причин (пов'язаних з менталітетом, національними особливостями) існуючих управлінських проблем та з огляду на це оптимального їх вирішення, а також можливість адаптації сучасних методів управління до особливостей вітчизняних підприємств.
Зараз у діяльності консультаційних фірм України намічаються якісні зміни, пов'язані зі зміною спеціалізації послуг, що надаються. Основними видами послуг консультаційного обслуговування стають постприватизаційна підтримка підприємств маркетингові дослідження, організація маркетингу на підприємствах, розробка ділових стратегій розвитку, пошук партнерів та інвесторів, формування public relations, проведення рекламної кампанії.
Консалтинг - це вид інтелектуальної діяльності, основна задача якого полягає в аналізі, обґрунтуванні перспектив розвитку і використання науково-технічних і організаційно-економічних інновацій з урахуванням предметної області і проблем підприємства.
Існує класифікація послуг в області керування підприємства, розроблена FEAKO (Європейською федерацією асоціацій консультантів по економіці і керуванню), з якої видно, що ІТ-консалтинг прийнято розглядати як складову частину менеджмент-консалтинга (Додаток Б):
1. Загальне керування.
2. Адміністрування.
3. Фінансове керування.
4. Керування кадрами.
5. Маркетинг.
6. Виробництво.
7. Інформаційні технології.
8. Спеціалізовані послуги.
Існує два основних види класифікації консалтингових послуг:
1) з погляду предмета консультування - попредметна класифікація; 2) з погляду методу консультування - методологічна класифікація.
Попредметна класифікація більш поширена, оскільки вона зрозуміліше споживачам консалтингових послуг. Відповідно до неї консалтингові послуги кваліфікуються в залежності від тих розділів (елементів) менеджменту, на які вони спрямовані: загальний менеджмент, фінансовий менеджмент, виробничий менеджмент і т.д.
Що стосується методологічної класифікації, то вона професійно орієнтована на самих консультантів, тому що кваліфікує них у залежності від методів роботи. Відповідно до цієї класифікації розрізняють експертне, процесне і навчальне консультування.
Слід зазначити також, що класифікації, публикуємі національними і міжнародними асоціаціями консультантів, часто поєднують попредметний і методологічний підходи, щоправда, орієнтуючись більше на перший. Крім того, вони включають у перелік консалтингових послуг і інші професійні послуги. Прикладом такого "синтетичного" підходу є приведена в таблиці Додатку Б класифікація Європейського довідника-покажчика консультантів по економіці і керуванню, видаваного під егідою ФЕАКО. У цю класифікацію включені, з однієї сторони (попредметно), такі послуги, як забезпечення інформаційними технологіями, промисловий інжиніринг, навчання менеджментові (тренінг), відносини з громадськістю і т.д., що складає професійні послуги, а з інший, - такі види консультування, як навчальний консалтинг, тобто метод консультування.
Інші статті по менеджменту
Особливості обслуговування споживачів у спеціалізованих підприємствах ресторанного господарства
Перша частина курсової освітлює загальні поняття організації
обслуговування ресторанного господарства, підготовка та процес обслуговування.
На сьогоднішній день існують багато галузей в ...
Аналіз діяльності підприємства ТМ Фанні
Темою моєї роботи є «Організація праці менеджера на конкретному підприємстві на прикладі ТМ «Фанні».
Метою даної роботи є аналіз діяльності підприємства, а конкретно – фінансо ...
Основні принципи і типи організаційної культури
Ефективність діяльності компанії значною мірою визначається такими факторами:
виробничі потужності, технології, персонал, його кваліфікація, фінансові
ресурси, ноу-хау, потенціал розвитк ...