Аналіз показників машиновикористання та оцінка технічного оснащення виробництва
Нульова підстановка характеризує базисні (нормативні) дані факторів хі та функції y0. індекс ф ставиться біля фактичних значень факторів і функції. Число підстановок відповідає числу факторів, що входять у розрахункову формулу.
Баланс відхилень визначають за формулою:
де
у0 і уф |
- |
базисне (планове) і фактичне значення функції. |
Методика визначення та оцінки показників технічного оснащення
Ефективність сільськогосподарського виробництва тісно пов’язана з рівнем механізації технологічних процесів, який залежить від структури та складу машинно-тракторного парку господарства.
Аналіз технічного оснащення проводиться з метою виявлення наявних невідповідностей між існуючим станом механізації і можливостями підвищення рівня механізації та структурного удосконалення машинно-тракторного парку.
Основними показниками технічного оснащення господарства є:
тракторозабезпеченість;
машинозабезпеченість;
енергонасиченість землеробства;
енергоозброєність праці.
Тракторозабезпеченість - (nтр) визначається відношенням середньорічної кількості еталонних тракторів (nтр. ет) до 100 га ріллі (Fp), тобто
де
nфт |
- |
число тракторів певної марки; |
lт |
- |
коефіцієнт їх переведення в еталонні трактори. |
Машинозабезпеченість - (mсгм) характеризується відношенням балансової вартості сільськогосподарських машин - (Бсгм), що агрегатуються з тракторами, до балансової вартості тракторів - (Бт):
Енергонасиченість землеробства - (Eз) оцінюється сумарною ефективною потужністю тракторів, комбайнів, самохідних машин і енергетичних засобів - (SNен), що припадає на 100га ріллі:
Енергоозброєність праці оцінюється сумарною ефективною потужністю тракторів, комбайнів, самохідних машин і енергетичних засобів - (SNен), що припадає на одного середньорічного працівника - (nп), зайнятого на виробництві або на одного механізатора - (nм). Відповідні формули мають вигляд:
і
Рівень механізації виробництва або окремих його процесів визначається як відношення обсягу механізованих робіт - (Wмех) або затрат праці - (Змех) при механізованих роботах до загального обсягу робіт - (Wзаг) або затрат праці - (Ззаг):
і
Рівень показників визначається як відношення фактичного його значення - (Пф) до нормативного або кращого з досягнутих у господарствах певної зони - (Пн), якщо їх покращання йде в напрямку зростання - (Рп+) і навпаки, коли показники покращуються в сторону зниження - (Рп-), тобто
Інші статті по менеджменту
Методичні вказівки до оформлення звіту з науково-дослідної роботи студентів
У змінах соціальних систем останньої
чверті XX – початку XXI століття особливе місце займає перехід до нової системи
суспільних відносин, заснованої на цінності кожної людини. Суспільств ...
Культура поведінки та діловий етикет працівників ресторанів готельно-туристичного комплексу
Одним з заходів нашої
країни, направлених на підйом матеріального і культурного рівня громадян, є
широкий розвиток і подальше поліпшення ресторанного господарства.
Ресторанне господар ...
Інноваційна діяльність на ринку товарів та послуг
На сьогодні вже не існує сумнівів щодо необхідності переходу України на інноваційну модель економічного розвитку, оскільки практика доводить, що саме інноваційні зрушення на сучасному етапі розвитку к ...