Визначення економічного збитку, викликаного рухом персоналу
Для визначення величини економічного збитку від руху кадрів рекомендується використовувати наступні методи.
1. Втрати, викликані перервами в роботі, визначаються як твір трьох показників: середньоденного вироблення, що доводиться на одного працівника, середньої тривалості перерв в роботі, викликаних рухом, і числа працівників, вибулих унаслідок руху:
Nпр = В* Т *Чт
де Nпр - втрати, викликані перервами в роботі;
В - середньоденне вироблення на одну людину;
Т - середня тривалість перерви, викликаної рухом;
Чт - число вибулих унаслідок руху.
2. Втрати, обумовлені необхідністю навчання і перенавчання нових працівників, обчислюються як твір витрат на навчання, долі руху в спільному числі вибулих, ділене на коефіцієнт зміни чисельності працівників в звітному році в порівнянні з базовим:
По = Зо*ді*ки
де По - втрати, викликані необхідністю навчання і перенавчання співробітників;
Зо - витрати на навчання і перенавчання;
Ді - частка зайвого обороту, рух;
Ки - коефіцієнт зміни чисельності працівників в звітному періоді.
3
. Втрати, викликані зниженням продуктивності праці у робітників перед звільненням, тобто вартість недоотриманої продукції, визначаються як твір коефіцієнта зниження продуктивності праці, її середньоденого рівня, числа днів перед звільненням працівників, вибулих унаслідок руху:
Срв * Ксп * Чу
де Срв - середнє вироблення;
Ксп - коефіцієнт зниження продуктивності праці перед звільненням;
Чу - число днів перед звільненням, коли спостерігається падіння продуктивності праці.
4. Втрати, викликані недостатнім рівнем продуктивності праці знов прийнятих робітників Nпр, визначаються як твір числа працівників, вибулих унаслідок руху, суми творів показників середньоденного вироблення робочого в кожному місяці періоду адаптації, щомісячних коефіцієнтів зниження продуктивності праці і числа днів у відповідному місяці:
Срва * Км. * Чм
де Срва - середньоденне вироблення робочого в кожному місяці періоду адаптації;
Км. - щомісячний коефіцієнт зниження продуктивності праці за період адаптації;
Чм - число днів у відповідному місяці.
5. Витрати по проведенню набору персоналу в результаті руху Зорг визначається як твір витрат на набір і долі руху в спільному числі тих, що звільнилися, ділене на коефіцієнт зміни чисельності працівників:
(Зн * Дт ) Кизм
де Зн - витрати на набір;
Кизм. - коефіцієнт зміни чисельності працівників, рівний відношенню чисельності на кінець періоду до чисельності на початок періоду;
Дт - частка руху.
6. Втрати від браку у працівників, що знов вчинили, визначаються як твір спільної величини втрат від браку, долі втрат від браку біля осіб, що пропрацювали до одного року, частки руху у складі тих, що звільнилися, ділене на коефіцієнт зміни чисельності тих, що працюють:
(Пбн * О * Дбр) Кизм
де Пбн - втрати від браку у новачків;
Про - спільні втрати від браку;
Дбр - частка втрат від браку біля осіб, що пропрацювали менш одного року;
Кизм - коефіцієнт зміни чисельності працівників, рівний відношенню чисельності на кінець періоду до чисельності на початок періоду;
Спільна величина втрат, економічного збитку, викликаного рухом персоналу дорівнює сумі всіх приватних втрат. По оцінках витрати на заміну робітників складають 7–12% їх річної заробітної плати; фахівців 18–30%; керівників 20–100% [8,18].
Інші статті по менеджменту
Аналіз сучасних підходів до стратегій керівництва персоналом в соціальних службах
Побудова організаційної структури державної соціальної служби забезпечує необхідну умову узгодженості дій співробітників, але цієї умови часто недостатньо для ефективної спільної роботи. Кожному керів ...
Аналіз використання робочого часу менеджера
Світовий досвід довів життєвість і ефективність ринкового механізму в забезпеченні збалансованості економіки, у раціональному використанні трудових ресурсів, матеріальних і фінансових ресурсів, у ство ...
Вдосконалення організації допоміжного виробництва
В останні роки відбулися помітне покращення макроекономічної ситуації в
результаті зростання обсягів виробництва в харчовій промисловості,
експортно-орієнтовних галузях, а також в галуз ...