Рекомендації щодо удосконалення транспортної системи м.Донецька, в тому числі Кіровського району

4. Контроль й керування транспортним комплексом. З метою організації й контролю за роботою транспорту в м. Донецьку пропонується створення керування транспортного комплексу міста (КТКМ).

Сучасні схеми диспетчерського управління передбачають створення єдиної центральної диспетчерської служби. Такі служби, як правило, створюються в містах з населенням понад 250 тис. чоловік. Залежно від чисельності населення міста, кількості видів міського транспорту й рухливого складу міняється тільки організаційна структура диспетчерського керування.

Пропонується створення єдиної диспетчерської служби й у м. Донецьку, у функції якої входить збір і обробка інформації про регулярність руху транспорту на маршрутах міста, що дозволить давати оцінку повноти й своєчасності обслуговування населення перевезеннями, виявляти причини, що заважають виконанню планів перевезень, визначати ефективність використання рухливого складу й давати оцінку дієвості заходів щодо організації й забезпечення перевезень.

5. Удосконалення кадрової й соціальної політики. Необхідно створити систему підготовки підвищення кваліфікації осіб, які беруть участь у процесі міських пасажирських перевезень, яка повинна:

- забезпечити підготовку й перепідготовку фахівців пасажирського транспорту до рівня, що відповідає державним вимогам з питань безпеки, економіки, технології перевезень;

- бути доступною для перевізників з метою забезпечення можливостей їхнього доступу до ринку послуг.

Вимоги до професійного рівня фахівців повинні бути єдиними для працівників підприємств всіх форм власності й відповідати вимогам державних нормативних документів.

Рівень підготовки керівників, фахівців і водіїв підприємств-перевізників повинен стати одним із критеріїв, що повинен ураховуватися при проведенні конкурсів на право роботи на міських автобусних маршрутах.

6. Організація роботи перевезення пасажирів легковими таксомоторами. Ситуація, що зложилася на ринку таксомоторних перевезень, така, що в місті, поруч із легальними таксоперевізниками, широко розвиненене приватне візництво, що не керується положеннями чинного законодавства в області пасажирського автомобільного транспорту. Це говорить про те, що відповідні міські структури не можуть нести відповідальності за життя, здоров'я й безпеку людей, які перевозяться такими легковими таксомоторами.

Відсутність підзаконних актів, інструкцій податкової інспекції, ДАІ, міліції, прокуратури не дозволяють їм жорстко припинити незаконну підприємницьку діяльність приватних осіб. У той же час організовані перевізники, які працюють відповідно до діючого законодавства, об'єктивно виявляються в гіршому положенні, ніж незареєстрованні таксоперевізники, які не платять податків і зборів, і не виконують установлених вимог. Особливою проблемою є велика кількість подібних нелегальних таксоперевізників в більших пасажироутворюючих точок: у районі ринків, торгівельно-розважальних центрів, вокзалів, а так само в місцях відпочинку городян.

Необхідно відзначити ще одну проблему - функціонування служб замовлення таксі.

Так, у місті Донецьку існує більше 32 організацій, які виконують функцію виклику таксі по телефону. Однак, усього 4 з них в управлінні транспортного комплексу міста. Інші не знають і не виконують нормативних вимог таксоперевезень, втягуючи в них неорганізованих власників приватних транспортних засобів.

З метою виключення подібних випадків в "Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затвердженим Кабінетом Міністрів України від 26.09.2007р., затверджений порядок висновку таких договорів між інформаційними службами й перевізниками, і ведення реєстрів замовлень на легкове таксі.

Крім того, цими ж Правилами передбачений висновок з органами місцевого самоврядування про користування стоянками таксі. Мережа стоянок і вимоги до їхнього встаткування визначаються органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, та узгоджується з відповідними територіальними підрозділами Державтоінспекції.

7. Поліпшення екологічної обстановки. Одним із важливих напрямків перспективного розвитку транспортної системи міста є забезпечення екологічної безпеки, зниження рівня забруднення навколишнього середовища.

Варто мати на увазі, що в атмосфері міста Донецька присутня підвищена концентрація забруднюючих речовин, причому вплив роботи автомобільного транспорту на це забруднення досягає 40 %.

Основними напрямками зниження рівня забруднення навколишнього середовища від роботи транспорту є:

- модернізація й удосконалення вулично-дорожньої мережі, будівництво нових транспортних розв'язок (у тому числі на різних рівнях), створення відособлених магістралей і шляхопроводів для руху пасажирського й вантажного транспорту, організація раціональної схеми маршрутів руху пасажирських і вантажних потоків магістралями міста;

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Менеджмент та система управління
Теоретична частина Економічні методи управління. Це система прийомів і способів впливу на виконавців за допомогою конкретного порівняння витрат і результатів (матеріальне стимулювання і санкції, фін ...

Реалізація контрольної функції з використанням концепції контролінгу
Створюючи передумови повної економічної самостійності, ринок висуває тверді фінансові й економічні вимоги, які орієнтують підприємство на ефективну й рентабельну діяльність. У цій ситуації обов'язков ...

Бізнес-планування на підприємстві
За останні роки в економіці і фінансової системі України відбулися радикальні зміни, обумовлені досягненням Україною політичної та економічної незалежності і переходом до розбудови соці ...

Розділи