Транспортне обслуговування м.Донецька

Донецьк - мільйонне місто, що вимагає гарного транспортного з'єднання. Щоб забезпечити потреби населення в пассажироперевезеннях, у Донецьку працюють тисячі автобусів, мікроавтобусів і одиниць міського електротранспорту.

Найбільший обсяг міських перевезень виконує Донецьке трамвайно-тролейбусне керування, у складі якого 2 тролейбусних і 2 трамвайних депо. Вони обслуговують 12 трамвайних маршрутів загальною довжиною 130 км і 17 тролейбусних маршрутів довжиною 188 км.

У цей час у Донецьку діють 116 маршрутів, з яких на 32-х працюють тільки автобуси, на 60 - тільки мікроавтобуси й 23 є змішаними. Обслуговування населення здійснюють 850 перевізників, а це - одне комунальне підприємство, 5 АТ, 20 колективних підприємств і 824 часток підприємств і підприємців.

На жаль, автобусів великої й середньої місткості недостатньо для повного закриття графіків на маршрутах міста, тому на більшості з них працюють мікроавтобуси. З метою рішення даної проблеми місцевою владою розроблена й уже виконується програма "Транспорт міста", у рамках якої в 2004-2005 р. придбано 55 автобусів великої місткості марки "МАЗ" і "Скіф". Ці машини поставлені на маршрути з найбільшим пасажиропотоком, зокрема на маршрути, що з'єднують віддалені райони міста із центром. Всі ці автобуси працюють у режимі "звичайний", тобто вартість проїзду в них мінімальна й діють всі надавані пільги. Також на 114 маршрутах транспорт працює в режимі "маршрутного таксі".

На маршрутній мережі є більше 500 зупинок суспільного транспорту. При цьому більше половини з них не відповідають Правилам розміщення й устаткування зупинок суспільного транспорту, на більшості на всіх з них або інформаційні таблички не відповідають Правилам надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, або відсутні взагалі.

Диспетчерське керування й регулювання рухом на міських автобусних маршрутах здійснюється з 5 міських автостанцій і 15 диспетчерських пунктів, тролейбусних і трамвайних маршруту з 24 -х диспетчерських пунктів. Слід зазначити, що число диспетчерських пунктів, що контролюють роботу автотранспорту в м. Донецьку за останні 5 років було збільшено в 1,5 рази.

Крім того, у м. Донецьку є 2 міжміських автовокзали (Південний і Путиловский), з яких здійснюються відправлення по приміських і міжміських маршрутах.

На 101 автобусному маршруті транспорт працює тільки в режимі "маршрутного таксі", які перевозять пільгові категорії пасажирів по скороченому переліку.

Слід зазначити, що відповідно до п.33 "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених Постановою КМУ від 26.09.2007р. № 1184 перевезення пасажирів у режимі "маршрутного таксі" організовується при наявності повідомлення в "звичайному" і/або "експресному" режимі автотранспорту або руху інших видів транспорту, у тому числі електротранспорту.

Однак на сьогоднішній день із 116 діючих автобусних маршрутів тільки 99 маршрутів дублюються або автобусами, що працюють у режимі "звичайний", або міськелектротранспортом (повністю або частково). На 17 маршрутах транспорт працює тільки в режимі "маршрутного таксі", отже, жителі міста не можуть скористатися альтернативним видом транспорту, що суперечить вищезгаданим Правилам.

Крім того, деякі маршрути відкривалися тільки тому, що на раніше діючих маршрутах була або недостатня кількість транспорту, або ставився транспорт малої місткості.

Існуюча маршрутна мережа на сьогоднішній день недосконала, вимагає комплексного обстеження пасажиропотоків і оптимізації.

Для обслуговування існуючої маршрутної мережі міста за станом на 01.09.2007р. використовується 313 автобусів особливо великого, великого й середнього класу, з них у режимі "звичайний" працює 83 автобуса, 1639 автобусів малого класу, 195 трамвайних вагонів і 276 тролейбусів. Усього на міських пасажирських перевезеннях було задіяно 2423 одиниці транспорту.

Рис. 2.1 Структура парку станом на 01.09.07

Загальний обсяг перевезень пасажирів у м. Донецьку в 2006р. склав більше 360 млн. пасажирів, з них трамваями 112, 4 млн. пасажирів, тролейбусами - 120 млн. пасажирів, автотранспортом - 140 млн. пасажирів. У цілому ж по місту Донецьку відзначене збільшення перевезення пасажирів з 341, 1 млн. пасажирів в 2003р. до 363,4 млн. пасажирів в 2006р. або на 7%. Факторами, що впливають на збільшення пасажирообігу є збільшення рухливості населення, що пов'язане з ростом добробуту населення, а так само постановка на маршрути міста автобусів великої місткості.

Перейти на сторінку: 1 2


Інші статті по менеджменту

Розробка організаційної структури управління на транспортному підприємстві
На кожному етапі розвитку економіки переважне поширення одержують ті або інші типи виробничих організацій. Як у народному господарстві так і на транспорті відбувається безупинне удоскон ...

Методи прийняття управлінських рішень
Діяльність будь-якого керівника пов'язана з розробкою і реалізацією рішень у рамках виконання їм посадових обов'язків у компанії. Основний принцип управління - єдиноначальність. Суть йог ...

Поняття та види часу відпочинку. Щорічні відпустки
Відпочинок поряд з працею є основними соціальними становищами, у яких людина перебуває все своє життя, за винятком дитячого віку. Праця обов'язково повинна чергуватись з відпочинком. Адж ...

Розділи