Склад прес-служби Кабінету Міністрів України
Прес-службу очолює керівник Прес-служби, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України і підпорядковується Прем'єр-міністру України.
Керівник Прес-служби має заступника, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням керівника Прес-служби.
Керівник Прес-служби організує роботу Прес-служби і несе відповідальність за виконання покладених на неї завдань, визначає обов'язки посадових осіб та функції структурних підрозділів Прес-служби.
Прес-служба є структурним підрозділом апарату. Керівник прес-служби і (або) прес-секретар підкоряється безпосередньо керівнику організації і взаємодіє зі всіма структурними підрозділами організації. Існує безліч варіантів складу прес-служби залежно від масштабів діяльності організації і організаційної структури. Але, як показує досвід, під час поточної роботи (коли немає крупних заходів) достатньо прес-секретаря і його помічника. При проведенні масових заходів і акцій необхідно сформувати прес-центр, привертати прес-секретарів первинних або регіональних організацій. Прес-секретарі первинних організацій є потенційними співробітниками прес-служби. Прес-секретар постійно підтримує з ними зв'язок: інформує про важливі події, нових програмах, проводить семінари і майстер-класи [3, с. 42].
Організація роботи прес-служби Кабінету Міністрів України
Найбільша роль в цьому питанні відводиться прес-службам державних органів. Так, основною задачею державної прес-служби є роз'яснення громадянам, яким чином політика і цільові програми держави впливають на їх життя. Завдяки цій діяльності діяльність держави і його органів на місцях набуває загальнодоступного характеру, що у свою чергу сприяє розумінню суспільством тих або інших дій держави. Знаходячись в постійному контакті із ЗМІ, співробітники державних прес-служб роз'яснюють позитивні сторони дії уряду, виправляють недостовірну або помилкову інформацію про уряд. Проте це не повинне є єдиним напрямом в їх роботі. Співробітникам державних прес-служб необхідно пам'ятати про те, що вони в рівному ступені відповідальні як за імідж держави в очах громадськості і журналістів, так і за імідж ЗМІ і журналістів в очах держави.
Висновки
Отже, прес-служба є зв'язуючою ланкою, що забезпечує обмін інформацією між суспільством і організацією, на базі якої створена дана прес-служба.
Офіційний представник повинен уміти діяти в непередбачуваних ситуаціях, справлятися одночасно з декількома задачами, уміти працювати в умовах, коли його/її постійно відволікають, уміти швидко реагувати, бути неупередженим по відношенню до репортерів - тобто на віддавати нікому переваги. Крім того, офіційний представник повинен бути людиною високої персональної етики. Важливо, щоб прес-секретар підтримував довір'я до себе і до посадовця, який він представляє. Для ефективної роботи прес-секретаря необхідно, щоб йому довіряла преса; йому або їй не віритимуть, якщо журналісти у минулому одержували відповіді, які вводили їх в оману.
Роботу прес-служби організації можна умовно поділити на дві сфери: внутрішня і зовнішня. Внутрішньою сферою є сама організація (наприклад: регіональна обласна організація). Зовнішньою сферою є все те, що оточує організацію.
Функції визначаються творчим підходом до своєї роботи. Можна обмежитися лише контактами із ЗМІ в міру необхідності, а можна стати для всіх ЗМІ постійним джерелом інформації про діяльність вашої організації.
Основними інструментами прес-секретаря можна назвати ряд інформаційних матеріалів. Ось деякі з найпоширеніших комунікаційних інструментів: ПРЕС-РЕЛІЗ, АНОНС, ПРЕС-ПАМ'ЯТКИ, ВІЗУАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ, ПАКЕТИ ДЛЯ ПРЕСИ або медіа-комплекти, "РАДІОЗАГОТОВКА”, ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ, ІНТЕРВ'Ю.
Інші статті по менеджменту
Процес управління та його основні стадії
Необхідність в управлінській діяльності виникла
фактично на перших етапах становлення людського суспільства. Первісні люди
змушені були якось будувати свою діяльність. Так, під час полю ...
Планування особистої роботи менеджера
У повсякденному житті менеджер повинен виконувати безліч
робіт, які визначаються функціональними обов’язками, зумовленими посадою,
різними життєвими ситуаціями. Це вимагає здійснення пл ...
Управління, як соціальний феномен
Людина
– головна рушійна сила розвитку суспільства, що відбувається на основі
вдосконалення технологій, нових наукових відкриттів та технічних винаходів.
Психологія, яка досліджує таємниці ...