Цілі і задачі прес-служби Кабінету Міністрів України

Прес-служба Кабінету Міністрів України є структурним підрозділом апарату Кабінету Міністрів України, офіційним джерелом інформації про діяльність Кабінету Міністрів України.

Прес-служба підпорядковується безпосередньо Прем'єр-міністру України і працює у тісній взаємодії з усіма структурними підрозділами апарату Кабінету Міністрів України.

Роботу прес-служби організації можна умовно поділити на дві сфери: внутрішня і зовнішня. Внутрішньою сферою є сама організація (наприклад: регіональна обласна організація). Зовнішньою сферою є все те, що оточує організацію.

У зв'язку з вищесказаним, головною метою роботи прес-служби організації є:

Освітлення діяльності організації в засобах масової інформації і формування за допомогою цього позитивного іміджу організації.

Створення єдиного інформаційного потоку усередині організації і від організації.

Усередині організації прес-секретар територіальної організації взаємодіє з прес-секретарями первинних і місцевих організацій і формує внутрішнє інформаційне поле. Це поле є добре налагодженим комунікаційними лініями для передачі оперативної інформації. В зовнішній сфері - ЗМІ, органи державної влади різних рівнів, суспільні організації, комерційні організації. Офіційний представник по зв'язках із ЗМІ, як і співробітник (керівник) прес-служби повинен бути знайомий з позицією посадовця з різноманітних питань і мати прямий доступ до даного посадовця. Офіційний представник повинен володіти можливістю повідомляти невідкладні новини безпосередньо посадовцю у будь-який час, минувши особистого секретаря, помічника або інших третіх осіб. Не дивлячись на те, що така необмежена можливість доступу може вступати в суперечність зі встановленим порядком субординації, саме дана можливість дозволяє організації швидко реагувати на питання, пов'язані із ЗМІ. Представник по зв'язках із ЗМІ так само повинен брати участь в ухваленні рішень, для того, щоб осіб, що визначають політику, розуміли, як вплинуть, запропоновані ними дії на взаємостосунки з громадськістю. Якщо представник по зв'язках із ЗМІ не брав участь в розробці рішення, йому (їй) буде важко зрозуміти контекст даного рішення і роз'яснити його ЗМІ. За словами Йоні Інмана з Національної асоціації співробітників державних прес-служб (НАСГП): «якщо державний урядовець планує зробити яку-небудь дію, вам необхідно знати, як воно буде сприйнято. Краще запросити фахівця по розповсюдженню інформації для участі в обговоренні на ранніх стадіях роботи, ніж зіткнутися з необхідністю виправляти положення заднім числом, маючи справу з несподівано негативною суспільною реакцією, що виникла через те, що фахівець, що відчуває суспільний настрій, вчасно не був підключений до роботи» [1, с. 83].

Комунікаційна робота – функція, що найчастіше пов'язана з паблік рілейшнз. Вона охоплює інформування зовнішніх груп громадськості про компанію, її діяльність за допомогою різних засобів комунікації.

Таке інформування, зрозуміло, не означає підготовку рутинних прес-релізів. Комунікаційна робота містить у собі загальний процес формування іміджу корпорації з використанням засобів масової інформації, поширення інформації про мотиви дій компанії за допомогою брошур, усних виступів або реклами. Сюди входить і забезпечення спеціальною інформацією (наприклад інвесторів, захисників навколишнього середовища, споживачів товарів і послуг тощо), і повідомлення заінтересованої публіки (акціонерів, власних працівників) про думки компанії щодо законів і нормативних актів державних органів.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Операційна діяльність підприємства
Операційний менеджмент - це діяльність по управлінню процесом придбання матеріалів, їх перетворення в готовий продукт і постачанням цього продукту покупцю. Операційний менеджмент являє собою сферу ді ...

Конкурентоспроможність персоналу як об’єкт стратегічного управління
Управління розвитком персоналу зачіпає досить широку сферу діяльності особистості у всій її різноманітності і складності. Досліджуючи широку сукупність факторів, що позитивно впливають на підвищення е ...

Управління системами якості на підприємствах мобільного зв’язку
Нині стає дедалі очевидним, що останні десятиріччя 20-го століття ввійдуть в історію як переломний рубіж у розвитку світової цивілізації. Глибокі зміни охопили всі основні сфери життєдія ...

Розділи