Планування офісу. Проектування виробничого і обслуговуючого потоків: методи, засоби, інструментарій
Рис. 1. Складальне креслення плунжера насосу
У збиральній схемі (рис. 2.) використовується інформація, представлена в складальному кресленні, і крім того вказується, яким способом і в якому порядку окремі компоненти продукції повинні з'єднуватися в процесі збирання. Часто в схемі наводяться відомості про структуру загального виробничого потоку.
Рис. 2. Збиральна схема плунжера насосу
У операційних маршрутних картах (рис. 3.), як випливає з їх назви, вказуються маршрути руху заготовок по операціях технологічного процесу. В них міститься інформація про тип устаткування, інструменти, оснащення і операції, які необхідно виконати для виробництва даної деталі.
Рис. 3. Операційна маршрутна карта для збирання плунжера насосу
У схемах технологічного процесу (рис. 4.) звичайно використовуються стандартні символи Американського товариства інженерів-механіків (American Society Mechanical Engineers), за допомогою яких наочно відображається все, що відбувається з продукцією у міру послідовного виготовлення на відповідному виробничому устаткуванні. Можуть застосовуватися і інші умовні позначення різних процесів, але у такому разі їх потрібно розшифрувати на самій схемі. Розробка схеми технологічного процесу дозволяє скоротити простої і час зберігання, що покращує організацію потоку і робить його рівномірним.
Рис. 4. Схема технологічного процесу виробництва
корпусу плунжера насосу
Після розробки технологічного процесу вцілому починається планування окремих його етапів. Терміном процес представляється як набір завдань, в результаті виконання яких "вхід" перетвориться в корисний “вихід” продукції. При більш докладному розгляді процес поділяють на: (1) набір завдань, (2) потоки матеріалів і інформації, що об’єднують ці завдання, і (3) зберігання матеріалів і інформації.
1. Завдання. В результаті виконання кожного виробничого завдання відбувається перетворення "входу" в бажаний "вихід".
2. Потік. Будь-який технологічний процес включає потік матеріалів і інформації. Потік матеріалів є переміщенням виробу, що виготовляється, від завдання до завдання. Потік інформації дозволяє визначити, яка частина перетворення виконана в ході попереднього завдання і що конкретно залишилося зробити в процесі виконання поточного завдання.
3. Зберігання. Якщо деталь не знаходиться в процесі виконання якого-небудь завдання або переміщення до наступного завдання, значить вона знаходиться в стані зберігання Предмети праці, що перебуває в стані зберігання, називають також заділами, що знаходяться в очікуванні (в стані спокою).
Інші статті по менеджменту
Основні теорії мотивації. Картини людини в теоріях мотивації
Якщо
на зорі наукових досліджень, а в буденній мові і сьогодні, поняття мотиву
позначало усвідомлену спонукання до дії, рефлексію його задуму, то пізніше
професіонали від такого розумін ...
Організаційно-економічне обґрунтування діяльності підприємства з виробництва макаронних виробів
На сьогоднішній день в Україні все більше розвивається
підприємницька діяльність, адже Україна отримала статус країни з ринковою
економікою. Все більше людей хочуть випробувати долю ...
Тенденції та проблеми розвитку електронного бізнесу в Україні
Бурхливе поширення інформаційних технологій та нових методів ведення
бізнесу в нашій країні привело до зародження і становлення нової сфери
підприємництва електронного бізнесу. Незважаюч ...