Пропозиції щодо впровадження механізму стимулювання ефективної діяльності підприємства
1. Заробітна плата (основна заробітна плата і додаткова: премії і надбавки).
2. Бонуси (разові виплати з прибутку організації (винагороди і премії).
3. Участь у прибутку (установлена частка виторгу з якої формується заохочувальний фонд).
4. Участь в акціонерному капіталі (покупка акцій і одержання дивідендів, покупка акцій за пільговими цінами).
5. Плани додаткових виплат (субсидування ділових і особистих витрат у залежності від результату праці).
6. Ощадні фонди (організація ощадних фондів для працівників організації з виплатою відсотків).
7. Відрахування в пенсійний фонд (створюється власний, альтернативний державному пенсійний фонд, куди виробляються відрахування).
8. Асоціація одержання кредитів (установка пільгових кредитів).
Заробітна плата працівника (Зп) може бути виражена на фабриці залежністю:
(3.1)
де: Т- тариф (оклад), який визначає тарифна частина;
Н, Д і Ш – відповідно, надбавки, доплати та штрафи;
П – премія, яка визначає частину участі в прибутках.
В цілях подальшого удосконалення системи матеріального стимулювання праці необхідно для деяких категорій працівників, які потребують додаткового соціального захисту, ввести соціальні доплати (Сд). З врахуванням цього заробітна плата для даної категорії працівників буде мати вигляд:
(3.2)
Подальше посилення системи пов’язане з виплатою працівникам дивідендів (Д), при умові що вони мають певну частку в статутному фонді або певну частину акцій. Заробітна плата матиме вигляд:
(3.3)
Друге. Система моральної винагороди усна подяка в присутності колег, внесення записів про досягнення працівника в його особисту справу. Індивідуальні досягнення можна також відзначити табличкою з гравіруванням імен працівників, статтею в корпоративній газеті з інформацією і фотографіями тих, хто виконує поставлені цілі, чи ж досяг чудових результатів, поміщення вдячних листів клієнтів таким чином, щоб усі могли їх бачити. На корпоративних заходах можна проводити нагородження “кращих працівників місяця”, вручаючи їм майки, сорочки, значки і т.д. зі спеціальною позначкою (наприклад, "Кращий працівник") Також індивідуальними заохоченнями можуть бути надання спеціального місця для паркування автомобіля, великих повноважень, гнучкого графіка роботи, більш висока якість декоративної чи обробки оснащення робочого місця кращих працівників, пріоритет при плануванні графіків робочого часу і часу відпочинку (частіше цим винагороджують співробітника за стаж роботи в компанії). Мотивує співробітників і одержання можливості заміщати свого керівника під час його відсутності.
Найбільше узвичаєними формами особистого визнання заслуг робітників із боку начальства швейної фабрики може бути:
- Просте, чесне вираження подяки за добре виконану роботу відразу ж після її завершення.
- Лист, спрямований на будинок співробітнику його безпосереднім керівником або керівником більш високого рангу, із вираженням подяки за конкретний внесок цього співробітника в успішну діяльність фірми.
Вираження відношення в письмовій формі на довідках або звітах, підготовлених співробітниками, із вдячністю за їхнє утримання або форму виклада.
- Листівки, що спрямовуються співробітнику на будинок із нагоди його дня народження або круглих дат трудової діяльності, із вираженням вдячності за його працю в останній рік. Утримання таких листівок не повинно носити загального характеру, а повинно відбивати конкретні справи співробітника, що підтверджує інформованість керівництва про те, що конкретно зробив даний співробітник для фірми.
Третє. Важливо продумати оптимальний для компанії і співробітників соціальний пакет, що може містити в собі:
- додаткове навчання за рахунок роботодавця,
- участь у конференції,
- медична страховка,
- оплата мобільного зв'язку,
- оплата обідів,
- підписка на професійні (як правило, дорогі) журнали,
- оплата членства в клубах чи асоціаціях на вибір працівника й ін.
Іноді кадрова політика припускає систему виключень, що поширюється на конкретних працівників (приміром, можливість використання службового автомобіля в особистих цілях).
Четверте. Комунікація як спосіб нематеріальної мотивації може складатись: Обговорення стратегічних для компанії питань на загальних збори, щомісячні 30-ти хвилинні бесіди з прямими підлеглими про мету, результати, проблеми і побажаннях, залучення співробітників у процес прийняття рішень. Можна здійснювати для покращення комунікацій на ВАТ “Хмільницька швейна фабрика “Лілея”:
Інші статті по менеджменту
Критеріі ефективності труда менеджмера
Один
з найважливіших напрямків програми реформ у нашій країні – перебудова систем
управління підприємством. Особливе значення ця проблема набуває на рівні тих
підприємств, місце яких у ринк ...
Управління персоналом банку
Корінні зміни, що сталися в системі функціонування вітчизняних підприємств та всього народного господарства України в цілому, створили велику потребу в нових управлінських знаннях, посилили інтерес до ...
Сутність та зміст сучасного менеджменту
У наш час важко назвати більш важливу і багатогранну
сферу діяльності, чим управління,
або менеджмент, від якого в значній мірі залежать і ефективність виробницт ...