Структура звіту
Переддипломна практика є логічним продовженням стажування з фаху. Це – завершальний етап підготовки студента до виконання дипломної роботи та наступної самостійної діяльності з фаху.
Під час переддипломної практики студенти збирають, аналізують вихідну інформацію для дипломної роботи, виконують індивідуальні завдання, що видані керівниками дипломних робіт, а також складають текст дипломних робіт. Звіти з переддипломної практики студенти складають у формі, що відображає виконання індивідуальних графіків.
Звіт про переддипломну практику з фаху повинен виконуватись на матеріалах реальних підприємств і організацій різних розмірів, організаційно-правових форм, видів господарювання. Звіт повинен відображати тільки самостійну роботу студентів на підприємстві. Переказ у звіті матеріалів, викладених в інструкціях, підручниках, лекціях не допускається.
Письмовий звіт з переддипломної практики разом із щоденником подається у встановлений термін (не пізніше ніж за три дні до закінчення практики) керівнику практики від університету для перевірки, рецензування і допуску до захисту. Письмова рецензія керівника практики від кафедри заноситься до щоденника практиканта.
Звіт з практики та має містити відомості про виконання студентом програми практики та індивідуального завдання, що пов’язане з науково-дослідною роботою студента. Обов’язковим є наявність висновків та пропозицій.
Розділи і окремі питання звіту повинні бути чітко визначені, викладені в логічній послідовності і конкретизовані. Таблиці, ілюстрований матеріал, додатки повинні бути змістовими і оформленими відповідно до стандартів.
Звіт переддипломної практики з фаху повинен містити такі складові:
Титульна сторінка (зразок оформлення титульної сторінки подано у додатку А).
Щоденник з практики (бланк студент отримує на кафедрі).
Зміст, який відтворює назви розділів, підрозділів тощо із зазначенням номерів сторінок (додаток Б).
Вступ
Основна частина
Висновки та пропозиції
Додатки
У ВСТУПІ зазначити місце проходження практики (назва підприємства, посада, відділ), обґрунтувати мету проходження практики та визначити завдання, які поставлені перед практикантом.
У ОСНОВНІЙ ЧАСТИНІ ЗВІТУ розкриваються наступні питання:
1) місія, цілі, завдання підприємства і можлива стратегія розвитку підприємства;
2) визначення діагностики фінансово-господарської діяльності підприємства та передбачення кризової ситуації;
3) визначити економічну (соціальну) ефективність підприємства;
4) оцінка ефективності інноваційної діяльності підприємства;
5) проаналізувати систему планування на підприємстві (оцінити оперативні, поточні та перспективні плани підприємства);
6) виявити дисциплінарні порушення та проаналізувати конфліктні ситуації в колективі, надати пропозиції їх уникнення;
7) кадрова політика в організації і роль керівництва вищої ланки управління;
8)аналіз управлінської діяльності керівника організації та його команди; 9)аналіз виконання управлінських функцій керівниками вищої ланки та облік використання ними робочого часу;
10)аналіз діючої системи контролю виконання управлінських рішень;
11) роль керівника організації при вирішенні питань соціального розвитку трудового колективу, покращення умов праці, питань з охорони праці тощо;
12)аналіз існуючої системи інформаційного забезпечення управлінської діяльності, документопотоків у цій системі та пропозиції щодо впровадження комп’ютерних технологій;
13)аналіз показників якості та ефективності управлінських процесів в організації та шляхи їх покращення;
14)визначення стилю керівництва на досліджуваному підприємстві за допомогою моделей Блейка-Мутона та таблиці Реддіна (додаток В);
15) визначення типу керівника шляхом опитування (додаток Г).
У ВИСНОВКАХ ТА ПРОПОЗИЦІЯХ автор повинен сформувати результати і підвести підсумки виконаної роботи. При цьому слід уникати глобалізації у підсумках і висновку, необхідно їх конкретизувати відповідно до діяльності підприємства, а також вказати резерви підвищення її ефективності.
Інші статті по менеджменту
Організація діяльностї зовнішньоторговельної фірми ЗАТ Шпалерна фабрика Едем, м. Дніпропетровск
Актуальність теми дипломного дослідження полягає в необхідності оцін-ки поточного стану та розробки перспективної стратегії діяльності експортно-орієнтованих підприємств України в умовах вступу Україн ...
Ґендерні аспекти лідерства в практиці управління
Навіть коли шлях відкритий - коли
немає нічого, що могло б утримати жінку від того, щоб стать лікарем, адвокатом,
державним службовцем, - існує багато перешкод, що встають на її шляху.
...
Управління страховою діяльністю
Сучасний фінансовий ринок на
Україні набирає все більше ознак цивілізованого ринку високорозвинутих країн
світу. У страховиків, які утримували лідируючі позиції у 2004 році та
відрізнял ...