Контракти
· Контракт із ціною, рівної фактичним витратам плюс фіксована доплата (забезпечує контрактору відшкодування понесених витрат при виконанні контракту, і додатково він одержує в якості прибутку фіксовану суму, звичайно обумовлену як відсоток від кошторисних витрат)
· Контракт із ціною, рівної фактичним витратам плюс перемінний відсоток (початковий відсоток винагороди фіксується в контракті, являє собою кошторисну вартість, помножену на відсоток винагороди. Остаточний відсоток винагороди обчислюється на основі початкового з обліком можливих штрафних чи санкцій премій. Цей розрахунок здійснюється на базі зіставлення фактичної і кошторисної вартості.)
· Контракт із визначенням ціни по остаточних фактичних витратах 9передбачає, що замовник оплачує понесені при виконанні робіт витрати разом з попередньо визначеною оплатою послуг підрядчика і заохочувальною премією. Підрядчик гарантує замовнику, що погоджена з ним деяка максимальна вартість проекту не буде перевищена.)
· Контракт із гарантованими максимальними виплатами (ґрунтується на граничній ціні і процентному співвідношенні на кожну гривню, що зможе заощадити підрядчик. У випадку коли підрядчик перевершить заздалегідь обумовлену вартість, витрати лягають на нього. Підрядчик не одержує компенсації за зміни, внесені замовником, якщо вони в сумі не перевищують визначений відсоток від кошторисної вартості. Повинні бути чітко розмежовані зони контролю і відповідальності між замовником і підрядчиком.
Таблиця 2. Переваги і недоліки контракторів із відшкодуванням витрат
Замовник |
Підрядчик |
ПЕРЕВАГИ | |
Можливість впливати на хід виконання проекту. Прибуток підрядчика встановлюється на рівні, обумовленому конкуренцією. Велика передбачуваність результатів |
Відсутність ризику грошових утрат. Помірні витрати на участь у торгах |
НЕДОЛІКИ | |
Ризик перевитрати коштів. Більш високі витрати на зміст контролюючого апарата. У підрядчика немає стимулів скорочувати накладні витрати |
Обмежений рівень прибутковості Твердий оперативний контроль з боку замовника |
У залежності від характеру взаємин учасників проекту і розподілу відповідальності між ними розрізняють наступні типи контрактів:
· Традиційні, що
представляють собою угода між замовником і генеральним підрядчиком про будівництво об'єкта по закінченому проекті
· Проектно-будівельні, що
передбачають відповідальність підрядчика за проектування і будівництво.
· Робота «під ключ»
з повною відповідальністю генпідрядника за введення об'єкта в експлуатацію
· Управлінсько-будівельний,
зв'язаний за участю менеджера проекту чи керуючого проектом, що беруть на себе головні функції керування сполученими в часі стадіями проектування і будівництва, залишаючи замовнику основний обов'язок – шукати на основі торгу підрядчиків і укладати з ним контракти.
Інші статті по менеджменту
Стратегічний аналіз у системі управління підприємством
Тема контрольної роботи "Стратегічний
аналіз у системі управління підприємством".
Мета роботи розглянути
такі питання:
- концепція стратегічного
управління;
- зміст, ...
Розробка системи менеджменту в організації малого підприємства по авторизованому сервісу та продажу автомобілів Fiat
Загальна характеристика
організації
Таблиця 1.
. Загальна характеристика
малого підприємства ...
Шляхи підвищення рівня управлінської культури організації на (прикладі Приватного підприємства Конекс)
Кожному управлінцю для досягнення висот управлінської культури, а отже і
для забезпечення ефективності діяльності організації в цілому, потрібно
досконало оволодівати механізмами власної ...