Методи оцінки якості роботи персоналу різних функціонально-кваліфікаційних груп
Оцінка методом комітетів полягає в тому, що робота людини обговорюється в групі.
Метод незалежних суддів являє собою оцінку людини особами, що з ним не знайомі (5—7 чоловік), на основі «перехресного допиту».
360-градусний метод оцінки полягає в тому, що співробітник оцінюється усіма, з ким контактує в процесі роботи. При цьому заповнюються загальна й особлива для кожного рівня експертів форми. Однак цей метод потенційно конфліктний.
Метод моделювання ситуації, частіше застосовується в оцінних центрах, дозволяє зробити оцінку більш обґрунтованої й об'єктивний. Він полягає в створенні штучних, але близьких до реальних умов роботи й управлінських ситуацій (підбір ділових паперів, інтерв'ювання, розробка проектів документів та ін.).
Метод групових дискусій припускає, что співробітнику доводиться брати участь в обговоренні проблеми і відстоювати свою точку зору в групі з 9-15 чоловік.
Часто оцінка співробітників проводиться в спеціальних «оцінних центрах».
Центри оцінки персоналу — спеціальні незалежні структури чи разові заходи, що організовуються в рамках фірм на комерційній основі. Вони залучають до роботи керівників, практиків і психологів, здатних виявити тонкості поведінки, що можуть не помітити сторонні
ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ
Вихідні дані й постановка завдання
Підвищення освітленості на робочих місцях (заміна ламп накалювання на люмінесцентні), поліпшення роботи вентиляційних установок, застосування раціонального фарбування стін і встаткування в цеху металоконструкцій дозволили скоротити втрати робочого часу й непродуктивні витрати праці.
Оціните економічну ефективність проведених заходів, якщо відомо:
Таблиця 4
Найменування показників |
Од. виміру |
Кількість | |
Ф1 Ф2 Ч1 В1 В2 У Фб Зед |
1. Річний фонд робочого часу одного робітника: - до впровадження заходу - після впровадження заходів 2. Середньосписочна чисельність робітників у цеху до впровадження заходів 3. Питома вага цехової продукції в загальному обсязі виробництва підприємства 4. Річний випуск продукції цеху: -до впровадження заходів - після впровадження заходів 5. Річний виробіток одного робітника в базисному періоді 6. Умовно-постійні видатки в собівартості продукції 7. Вартість технологічного устаткування цеху 8. Одноразові витрати на впровадження заходів |
дні дні чол. % тис. грн. - " - - " - - " - - " - - " - |
219 230 227 7,1 2748,9 2871,7 13,0 238,4 150,0 31,0 |
Інші статті по менеджменту
Ґендерні аспекти лідерства в практиці управління
Навіть коли шлях відкритий - коли
немає нічого, що могло б утримати жінку від того, щоб стать лікарем, адвокатом,
державним службовцем, - існує багато перешкод, що встають на її шляху.
...
Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств
Порівняно
нещодавно на Україні, та і в інших колишніх державах соцтабору, діяла
командно-адміністративна система господарювання. Підприємства знаходились в
прямому підпорядкуванні відповідн ...
Оцінка майбутньої і теперішньої вартості грошових потоків під час проведення стратегічного аналізу
Однією з найважливіших умов успішного керування фінансами підприємства й одержання максимального прибутку є стратегічний аналіз і планування його діяльності.
Це, у свою чергу, дозволяє визначити факт ...