Характеристика основних етапів бенчмаркінгового проекту
Таблиця 2. Види партнерів по бенчмаркінгу
Вид партнера |
Переваги |
Недоліки |
Внутрішній Власне підприємство, будь-який його підрозділ, дочірнє підприємство тощо |
- спільні системи зв'язку і доступ до даних - можливості проведення експериментальних досліджень; - відносно швидкий зворотній зв'язок; |
- не сприяє зовнішній спрямованості підприємства; - низька імовірність досягнення якісно нового рівня, підвищення прибутковості бізнесу; |
Зовнішній Інші провідні підприємства у відповідній галузі |
- схожа структура і завдання; - зовнішня спрямованість підприємства; |
- поступові зміни практично нездійснені; - стереотипи галузі можуть уповільнювати творчий розвиток |
Найкраща практика Підприємства, обрані як найкращі у ключових областях |
- висока імовірність швидкого удосконалення; - потенційно високі доходи; - зовнішня спрямованість підприємства |
- безперервне або довгострокове інвестування; - потенційно складний для реалізації проект |
3-й етап: спостереження і збирання інформації.
Цей етап включає в себе дослідження підприємств, що були включені у групу бенчмарк. Зокрема, фахівці з робочої групи бенчмаркінгу компанії «Авіатур» повинні вивчити, яким чином на інших підприємствах організовано такі процеси як «Маркетинг і збут», «Ідентифікація потреб споживачів», а також які методи та організаційні рішення використовуються для досягнення цільових індикаторів зростання бізнесу.
Третій етап можна вважати найскладнішим етапом бенчмаркінгового проекту, якщо він здійснюється в Україні чи інших державах, розташованих на території СНД, оскільки вітчизняні підприємства не практикують обмін інформацією і не існує спеціалізованих організацій, які би займалися координацією і збиранням даних для бенчмаркінгу.
В мережі Internet за адресою www.globalbenchmarking.org розташовано сайт GBN, який підтримується центрами бенчмаркінгу у більш ніж 18 країнах світу, що об'єднують близько 25000 організацій. На сервері GBN є можливість вибрати країну або організацію, яка надає необхідну інформацію.
4-й етап: аналіз.
Цей етап висуває високі вимоги щодо творчих і аналітичних можливостей членів робочої групи бенчмаркінгу. Аналізувати - означає не тільки усвідомлювати подібні та відмінні риси, але й розуміти існуючі взаємозв'язки. Крім того, необхідно виявляти можливості впливу, які можуть ускладнити порівняння і фальсифікувати результати.
Після підбиття підсумків та інтерпретації даних, бенчмаркінгова робоча група повинна виявити і проаналізувати характер взаємозв'язку між критичними процесами і аналогічними процесами інших компаній, побудувати прогноз на перспективу.
Результати аналізу можуть бути подані по-різному. Наприклад, для кожного з індикаторів, які використовувалися для проведення бенчмаркінгу, може бути побудована окрема аналітична таблиця (табл. 3), в якій показано місце (рейтинг) підприємства у групі "бенчмарк". Така таблиця супроводжується коротким аналітичним звітом.
Інші статті по менеджменту
Операційний менеджмент
Економічний розвиток суспільства на сьогодні, - показник, що характеризує
стан суспільства, стан освіти, науки, культури та всіх галузей людського життя,
що певним чином пов’язані з розв ...
Аналіз управління персоналом на ТОВ Рондо
Соціально-економічна ситуація, що склалася в Україні в результаті економічних реформ, характеризується спадом виробництва в багатьох галузях промисловості, зубожінням значної частини населення, втрато ...
Співвідношення форм та методів здійснення оплати праці для підприємств різного спрямування
На
сьогоднішній день наша держава знаходиться в процесі динамічного розвитку
соціально-економічних відносин. З кожним роком економіка країни зміцнюється,
зростає ВВП, поступово підвищує ...