Загальна характеристика ЛМУ

Училище здійснює свою діяльність відповідно до вимог Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність навчальних закладів освіти України, та цього Статуту.

Безпосереднє управління діяльністю ЛМУ здійснює його керівник - директор. Директор училища відповідно до Статуту може делегувати частину своїх повноважень своїм заступникам: з навчальної, виховної, адміністративно-господарської роботи; та керівникам структурних підрозділів. Положення про їх повноваження та обов'язки затверджується наказом директора училища.

Для вирішення основних питань діяльності училища відповідно до Статуту директор створює робочі та дорадчі органи, а також визначає їх повноваження:

- робочі органи: адміністративна рада, приймальна комісія;

- дорадчі органи: педагогічна рада, методична рада.

Структурні підрозділи ЛМУ створюються відповідно до законодавства й головних завдань діяльності училища та функціонують згідно з окремими положеннями, що розробляються навчальним закладом. Структурні підрозділи ЛМУ наведені у Додатку А.

Структурними підрозділами Училища є:

1) Навчальна частина:

- відділення за спеціальностями: "Сестринська справа", "Акушерська справа";

- відділення післядипломної освіти середніх медичних та фармацевтичних працівників;

- предметні (циклові) комісії;

- бібліотека.

2) Адміністративно-господарська частина.

Відділення - структурні підрозділи, що об'єднують навчальні групи з однією або кількома спеціальностями. Відділення створюється наказом директора Училища, якщо на ньому навчається не менше ніж 150 студентів.

Керівництво відділенням здійснює завідуючий, який призначається на посаду директором Училища з числа педагогічних працівників, які мають повну вищу освіту і досвід навчально-методичної роботи.

Завідуючий відділенням забезпечує організацію навчально-виховного процесу, виконання навчальних планів і програм, здійснює контроль за якістю викладання навчальних предметів, навчально-методичною діяльністю викладачів.

Предметна (циклова) комісія - структурний навчально-методичний підрозділ, що проводить навчально-виховну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін; створюється наказом директора Училища за умови, якщо до її складу входить не менше ніж три педагогічних працівника.

Перелік предметних (циклових) комісій, кандидатури їх голів та персональний склад затверджуються щорічно наказом директора училища на навчальний рік.

Підрозділи, які забезпечують навчально-виховний процес:

- навчальні кабінети, лабораторії, аудиторії, що передбачаються навчальними планами і програмами;

- бази для проходження виробничої та переддипломної практик у лікувально-профілактичних установах;

- спортивна та актова зали;

- методичний кабінет;

- бібліотека з читальною залою для викладачів та студентів.

Адміністративні та господарські підрозділи: бухгалтерія, відділ кадрів, буфет-роздаток.

Навчальний процес в училищі здійснюють 39 штатних викладача та 3 викладачі-сумісники. У цьому складі 1 кандидат медичних наук. 1 магістр, вищу категорію мають 8 осіб, І категорію - 18 осіб. Адміністративно - господарський персонал складає 18 осіб.

За роки свого існування Луганське медичне училище підготувало понад 4 тис. фахівців, медичних сестер і акушерок, які успішно працюють в лікувально-профілактичних закладах міста Луганська та області [7].

Проаналізувавши внутрішнє середовище діяльності ЛМУ можна зробити висновок, що місією даної організації є навчання і виховання конкурентно здібного молодшого медичного фахівця, перепідготовка і підвищення кваліфікації медичних працівників і фармацевтів, з переходом їх на новий рівень якості надання медичних послуг, за допомогою висококваліфікованих педагогічних кадрів та найновітнішого методичного комплексу і матеріально-технічної бази.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Прийняття управлінських рішень в умовах ризику на прикладі діяльності Колективного господарства Чернечеслобідське
В умовах ринкових відносин, при наявності конкуренції і виникненні часом непередбачених ситуацій, господарська, виробнича чи комерційна діяльність неможлива без ризиків. Однак і відсутн ...

Сутність організаційних змін
Сьогоденному конкурентне середовище являє собою доволі динамічну структуру, тому організація яка в ньому знаходиться також перебуває в постійному русі. Задля того щоб не тільки не відст ...

Управління, як соціальний феномен
Людина – головна рушійна сила розвитку суспільства, що відбувається на основі вдосконалення технологій, нових наукових відкриттів та технічних винаходів. Психологія, яка досліджує таємниці ...

Розділи